• Vážené kolegyne a kolegovia, milí rodičia, milí naši žiaci.

Prajeme vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a šťastný nový rok 2023. Užime si dni voľna a oddychu, aby sme nabrali veľa síl a elánu do ďalších dní vzdelávania. Nástup do školy je v pondelok, 9.1.2023.

• Kaufland Detský festival – Silvester

• 8.12.2022 sa naši žiači spolu so svojimi triednymi pani učiteľkami zúčastnili natáčania Kaufland detského festivalu – Silvestra. Žiaci 3.A, 3.B, 4.A, 4.B a 5.A si mohli vyskúšať, ako je to byť televíznym publikom nahrávania zábavného retro programu. Vystúpili tu známe osobnosti, ako napríklad Paci Pac, Tárajko a Popletajka, Peter Nagy, Lucka Vondráčková, Maroš Kramár, Juraj Bača. Žiaci mali prichystané aj malé občerstvenie, a samozrejme pitný režim.

Tento program si môžete pozrieť  31.12. na novej rodinnej káblovej televízii Turbo TV, ale i online na www.detskyfest.sk Kaufland Detský festival - Silvestrovský program Rodičia deťom.

• Vianočný stánok u Marečka

• V pondelok, 19.12.2022, triedy 3.B a 6.A s pani učiteľkami Bugárovou, Maľakovou a pani vychovávateľkou Behúňovou navštívili „Vianočný stánok u Marečka“. Žiaci mali možnosť ochutnať tradičné vianočné jedlá, medzi ktorými boli lokše, cigánska pečienka, kapustnica a zahriať sa horúcou čokoládou či detským punčom. Všetci sme si pochutnali. Síce uzimení, ale spokojní a s plnými bruškami sme sa vrátili do školy.

• Metodický deň

• Z dôvodu vzdelávania pedagógov riaditeľka školy v zmysle platnej legislatívy oznamuje, že 22. 12. 2022 (štvrtok) budú mať žiaci riaditeľské voľno.

• ŠKD skrátená prevádzka

• Oznamujeme, že z organizačných dôvodov bude dňa 21.12.2022 (streda) skrátená prevádzka školského klubu detí a to do 15:30 hod.

• VIANOČNÁ POŠTA

• Naša škola sa už tretí rok zapojila do Vianočnej pošty pre seniorov, ktorú organizuje Pohodovo, o.z. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí mali chuť a vyrobili pohľadnice, do ktorých vložili kus svojho srdiečka. Aj vďaka našim žiakom z 1.A, 3.A, 3.B, 4.B, 6.A, 7.A, 7.B, 8.A, 8.B, pani učiteľkám a vychovávateľkám: p.Časnochovej, p.Vojtilovej, p.Bugárovej, p.Maľakovej, p.Kmeťovej, p.Behúňovej, p.Gordianovej, p.Haukovej, si nájdu v týchto dňoch až 115 osamelí seniori pohľadnice z tvorivých rúk našich detí. Veríme, že všetkým vyčaria úsmev na tvári.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Už druhý rok sa naša škola zapojila do zbierky: „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“, ktorá sa opäť stretla s veľkým ohlasom. Veľmi nás teší, že aj napriek neľahkej dobe, ktorou sme posledné roky všetci poznačení, sme sa dokázali spojiť a svojím úsilím, ochotou a láskou sme dokázali tento rok vyrobiť a naplniť 84 krabičiek plných lásky. Tieto krabičky sme 5.12.2022 odniesli kontaktnej osobe pre Podunajské Biskupice, ktorá ich v ďalších dňoch odovzdala osamelým seniorom.

Preto Vám, milí rodičia, žiaci, kolegovia, kolegyne, patrí jedno veľké ďakujem! 💗💗💗

• Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu

• Riaditeľka ZŠ Bieloruská 1, 821 06 Bratislava z dôvodu zvyšujúcej sa chorobnosti žiakov, v zmysle platných legislatívnych predpisov a so súhlasom zriaďovateľa, mimoriadne prerušuje školské vyučovanie pre žiakov 1. – 9. ročníka od 14.12. do 16.12.2022 (vrátane). V prevádzke nebude ani školský klub detí, ani školská jedáleň. Stravníci sú z obedov automaticky odhlásení. On-line vzdelávanie z dôvodu vysokej chorobnosti pedagógov sa neuskutoční. Nástup do školy bude v pondelok, 19.12.2022.

• Vianočné trhy

• Vianočné trhy sa už tradične spájajú s adventným obdobím, stánkami s občerstvením a svetelnou výzdobou. Nie vždy to však bolo tak – kedysi sa na nich predávalo najprv mäso, potom aj iné suroviny a nakoniec sa pomaly začali spájať s oslavou Vianoc.
            V piatok 09. 12. 2022 sa žiaci 7.A triedy s pani učiteľkou Mgr. Luciou Časnochovou zúčastnili takýchto trhov v Bratislave na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí. Žiaci mali možnosť ochutnať klasické vianočné pochúťky a pozrieť si prehliadku vianočných stromčekov, ktoré vyzdobili deti z rôznych bratislavských škôl.

• Festival vody

• Dňa 7. decembra sa žiačky 7.A triedy, pod vedením p. učiteľky Časnochovej zúčastnili finále súťaže Festival vody 2022. Ide o podujatie, ktorého súčasťou je prehliadka súťažných projektov žiakov základných škôl a osemročných gymnázií  o vode, ktorú BVS, a.s. realizuje už od roku 2010. Cieľom festivalu je rozvoj vedomostí  a znalostí detí o pitnej vode – jej výrobe, distribúcii, odvádzaní a čistení odpadových vôd, ale aj o dôležitosti a nenahraditeľnosti vody pre človeka a prírodu. Naše žiačky boli aktívnou súčasťou tohto podujatia, počas ktorého  odprezentovali projekt s názvom „Čo na nás padá z neba?“. Podujatie si užili a tešia sa na ďalší ročník festivalu.

• Vážení zákonní zástupcovia,
            vzhľadom na vysokú chorobnosť pedagógov, riaditeľka školy oznamuje, že v dňoch 12. – 13.12.2022 bude riaditeľské voľno pre 1. – 9. ročník. V prípade, že zákonní zástupcovia žiakov 1. – 4. ročníka nemajú kam dať dieťa, môžu ho poslať do školy od 7:30 h. do 16:00 hod. Prosíme, aby ste cez Edupage oznámili, či dieťa pošlete v čase riaditeľského voľna do školy do 9.12.2022 do 10:00 hod. On-line vzdelávanie nebude.

• Oznam z MiÚ Podunajské Biskupice

• Prosíme rodičov, ktorí si chcú uplatňovať naďalej dotáciu na stravu (zľavu na obedy) od 1. 1. 2023, aby si prišli vyplniť nové čestné vyhlásenie na oddelenie školstva Miestneho úradu na Žiackej ulici 2 v Podunajských Biskupiciach do 15. 12. 2022.

Týka sa to len rodičov, ktorí si neuplatňujú daňový bonus na dieťa.

Telefonický kontakt: 0918 608 415