• Milé deti a rodičia,

• vychovávateľky školského klubu detí pre Vás pripravili zopár aktivít, ktorými môžete zahnať dlhý čas a zároveň precvičovať svoje schopnosti. Budeme radi, ak svoje výtvory nafotíte a pošlete na mail moravkova.zsbielba@gmail.com. Vaše práce zverejníme v galérii školy. Práce si odložte a keď sa vrátime do školy, vyzdobíme si nimi priestory. Chýbate nám.

• Jarná výzdoba

• Keď už nemôžeme tráviť celé dni vonku a pozorovať, ako sa príroda prebúdza, vytvorme si jarnú atmosféru doma. Môžeme si priniesť zo záhrady, z lesa, lúky (nie parku a nie chránené) prvé kvietky, z ktorých uvijeme kytičku, ktorá nám rozvonia celý byt. Alebo si zobrať farebné papiere, nožnice a lepidlo a vytvoriť zvieratká, ktoré sú symbolom jari. My sme urobili krásnu farebnú papierovú reťaz, ktorou môžeme ozdobiť okná a na ňu povešať motýlikov, včielky a lienky.

• Farebné kamene

• Pohľadaj vo svojom okolí kamienky, ktoré ti svojim tvarom niečo pripomínajú. Potom ich dobre poumývaj a keď uschnú pusti sa do maľovania. Najlepšie farby sú akrylové, lebo sú nezmývateľné.  Ale môžeš použiť aj temperky a potom kamienky nalakovať.  Farebnými kamienkami môžeš potešiť tvojich blízkych.

• Navštív historické pamiatky v povestiach

• Nachádza sa v blízkosti miesta, kde žiješ, hrad, zámok, alebo nejaká zaujímavá historická pamiatka? Určite áno, ved žiješ v Bratislave. Zisti od svojich rodičov, alebo si prečítaj v knihe (napr. Povesti o hradoch, Zvon lumpov, Dunajská kráľovná) aká povesť sa viaže napr. ku Katovej uličke, Kačacej fontáne, Rolandovej soche… Skús o tom nakresliť obrázok. Ak nám ho pošleš, radi ho uverejníme v našej galérii.

• Zima, teplo

• V školskom klube sa túto hru radi hrávate. Môžete si ju zahrať aj doma so svojimi súrodencami a rodičmi. Rodičia sa nemusia báť, pri tejto hre nič nerozbijete. Vyberiete si predmet, napr. plyšáka, všetci si ho prezriete , aby ste vedeli čo hľadáte. Jeden z vás ktorého  si vyberiete, pôjde za dvere alebo si zakryje oči a vy ostatní predmet schováte. Ten, ktorý bol vybraný hľadať, začne hľadať schovaný predmet. Ostatní ho navigujú, podľa toho či sa k predmetu približuje alebo vzdaľuje, slovíčkami zima, teplo, teplejšie, horúco. Po nájdení predmetu sa hľadajúci prestrieda. Dobrú zábavu.

Autorka aktivít: Marta Morávková