• Naše podujatia v školskom klube

•           Každoročne organizujeme pre našich žiakov množstvo akcií, zapájame sa do mnohých projektov, venujeme sa rôznym oblastiam záujmovej činnosti a snažíme sa o čo najlepšiu prezentáciu našich talentov.

Z množstva aktivít pre Vás vyberáme:

Olompiáda

V rámci programu zameraného na podporu recyklácie sa naša škola zúčastňuje zaujímavých, poučných aj zábavných programov, ktoré sú pre našich žiakov odmenou za ich príkladný prístup k recyklácii papiera a plastov (Napr. S OLO do ZOO)

Hovorme o jedle

Projekt, ktorý vyhlásila Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora a Centrum rozvoja znalostí o potravinách n. o. pri príležitosti Svetového dňa potravín.

Cieľom je vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť školy pri vzdelávaní detí a mládeže o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu, o úlohe potravín pri ochrane zdravia a ich význame pre tvorbu a ochranu životného prostredia, regionálny rozvoj a zamestnanosť.

Deň strašidielok

Každoročne stúpajúci počet hrdinov dokazuje, že akcia vyrezávania a zdobenia tekvíc spolu so strašidelným programom patrí na škole medzi najobľúbenejšie. Certifikát odvahy čaká na všetkých, ktorí úspešne prežijú strašidelný program aj strašidelnú noc v škole.

Šarkaniáda

Zábavné popoludnia strávené s vlastnoručne zhotovenými šarkanmi, ktoré sa vznášajú vysoko nad lúkami pri škole prinášajúc veľkú radosť a šantenie ich majiteľom.

Mikuláš

V spolupráci s Bibianou – medzinárodným domom umenia pre deti každoročne pripravujeme tvorivé dielničky, prehliadku výstav aj  mikulášsku nádielku.

Vianočné trhy, burza, besiedky

V priestoroch školy vystavujeme a ponúkame na predaj sladké medovníky a krásne vianočné výrobky.

Výťažkom z predaja prispievame na pomoc tam, kde je potrebná. Vianočnú atmosféru na našej škole cítiť na každom kroku cez hudbu, spev a kultúrne programy, ktoré pripravujeme nielen na Vianoce.

Environmentalistika

Na našej škole má dlhoročnú tradíciu myšlienka viesť žiakov k ochrane prírody a životného prostredia. Spolupracujeme so Slovenským zväzom ochrancov prírody a krajiny, Štátnou ochranou prírody a náš Prírodovedný krúžok bol ocenený Špeciálnou cenou Detského činu roka a Ďakovnou plaketou ŠOP.

Karneval

Pravidelne, každý rok počas fašiangov pripravujeme našim deťom karnevalovú zábavu. Hosťom karnevalu býva šašo, ktorý svojou zábavnou šou rozprúdi zábavu. Nasleduje diskotéka pre deti aj rodičov. Pripravené je aj pohostenie.

Stretnutia s kúzelníkom

Počas roka sa popri povinnostiach vždy nájde čas aj na zábavu a trochu kúziel. Na školu čarovania pozývame kúzelnícku a eskamotérsku skupinu, ktorá deti zaúča do tajov čarovania.

Besedy so zaujímavými ľuďmi – hasiči, policajti...

Keďže každý mesiac je zameraný na niečo iné, počas školského roka pozývame na poučné besedy pre deti, ľudí so zaujímavým a poučným povolaním. Tento rok to bude beseda so spisovateľom Daniel Hevier, hercom Lukášom Latinákom a speváčkou Mishou.

Plavecký, korčuliarsky, lyžiarsky výcvik

Už viac rokov spolupracujeme so Šport komplexom Tempo, ktorý pre nás odborne zabezpečuje priebeh daných výcvikov.

Príprava darčekov pre budúcich prváčikov

Každoročne naše deti pripravujú prekvapenia pre prváčikov, ktorý prídu do našej školy. Prekvapenia sú výsledkom práce šikovných rúk a zaujímavých nápadov. Prváčikovia sa vždy veľmi potešia.

Vychádzky, diskotéky, hry na školskom dvore

Pre spestrenie činnosti v našom školskom klube organizujeme aj vychádzky mimo okolia školy, ktoré sú zamerané na spoznávanie svojho vzdialenejšieho okolia, prírody a jej ochrany. Pre spestrenie hier na školskom dvore sme vybudovali interaktívne detské ihrisko, na ktorom sa deti počas rekreačnej činnosti hrajú.

Unicef

Školský klub detí každoročne organizuje v spolupráci s Unicef zaujímavé akcie, napr.: Modrý gombík a Pomoc Afrike. Zároveň sme účastníci projektu Škola priateľská k deťom.

Kultúrne podujatia – divadlá, kino, CVČ

V rámci vychádzok organizujeme aj kultúrne a vzdelávacie podujatia zamerané na rozvoj kultúrnych a komunikačných zručností osobnosti detí.

Vypracoval:

Marta Morávková